Nieuws & Agenda

 Boika Maas aanstormend schaatstalent 

De 17-jarige Boika Maas uit Losser wordt beschouwd als een van de grootste schaatstalenten van Nederland. Heeft een droom: wil deelnemen aan de Olympische Spelen van 2022 in Japan en is opzoek naar sponsoren.

Niets van voetballen

Als 6-jarig jochie, die niets van voetballen moest hebben, meldde hij zich aan bij IJsclub Losser. Op de ijsbaan in Enschede maakte hij op de binnenbaan zijn eerste rondjes. Trainer Dennis Winters zag wel talent in het jonge ventje en begon hem te trainen en leerde hem de techniek aan. Tot zijn 15e jaar trainde hij bij de ijsclub Losser en toen kwam het moment dat zijn trainer stopte vanwege zijn werk.

Hengelose IJsclub

Boika wilde verder met schaatsen en door toedoen van schaatsvrienden werd hij lid van de Hengelose IJsclub. Daar trainde hij onder trainer Jan-Anne Woelders.  Boika: “Van hem heb ik veel nieuwe dingen geleerd. Ik ging veel meer wedstrijden en al snel bleek dat ik voor de korte- en middenafstand de meeste aanleg had. Kennelijk had ik mij in de schijnwerpers geschaatst, want op mijn verjaardag werd ik benaderd door Johan Vreriks, trainer van het Regionale Talenten team, met de vraag of ik in dat talententeam wilde komen schaatsen.

Daar hoefde ik natuurlijk niet zo lang over na te denken. Nu schaats ik in Enschede, Deventer en Heerenveen en kreeg ik vorig jaar een training-dag met Jorien ter Mors, die ons liet merken hoe je als topsporter moet afzien om de top te bereiken. Ik ben heel blij dat ik de eerste 3 jaar in dit talententeam mag trainen. Inmiddels rijd ik de 500 meter in 38,7 sec., de 1000 in 1.16.55 en de 1500 meter binnen de magische grens van 2 minuten ( 1.59.30).  En ik kan nog veel sneller.”

Sponsoren

ika: “Momenteel train ik 20 uur in de week en zal dit nog meer moeten uitbreiden. Ik reis met mijn moeder, toevallig voorzitter van de Hengelose IJsclub, van ijsbaan naar ijsbaan en die kosten zijn allemaal voor mij. Ook de klapschaatsen, de carbonfiets en de skeelers moet ik zelf betalen. Daarom ben ik blij met Kühlkamp, Golbach, Engbers en uitzend bureau Operando in Oldenzaal als sponsors. Zonder hen is het niet betaalbaar. Natuurlijk hoop ik ooit bij een grote sponsor, zoals het Twentse Talentnet ( Ireen Wust) te komen, maar voorlopig is dat nog niet het geval.

Losser op de kaart zetten

Boika wil met zijn prestaties Losser op de kaart te zetten en hoopt op meer sponsors vanuit ons dorp. Op die manier hoopt hij zoveel progressie te maken, dat zijn ultieme droom gaat uitkomen. Want dat is voor Boika :

Deelnemen aan de Olympische Spelen van 2022 in Japan

 

De 17-jarige Boika Maas uit Losser wordt beschouwd als een van de grootste schaatstalenten van Nederland. Heeft een droom: wil deelnemen aan de Olympische Spelen van 2022 in Japan en is opzoek naar sponsoren.

Niets van voetballen

Als 6-jarig jochie, die niets van voetballen moest hebben, meldde hij zich aan bij IJsclub Losser. Op de ijsbaan in Enschede maakte hij op de binnenbaan zijn eerste rondjes. Trainer Dennis Winters zag wel talent in het jonge ventje en begon hem te trainen en leerde hem de techniek aan. Tot zijn 15e jaar trainde hij bij de ijsclub Losser en toen kwam het moment dat zijn trainer stopte vanwege zijn werk.

Hengelose IJsclub

Boika wilde verder met schaatsen en door toedoen van schaatsvrienden werd hij lid van de Hengelose IJsclub. Daar trainde hij onder trainer Jan-Anne Woelders.  Boika: “Van hem heb ik veel nieuwe dingen geleerd. Ik ging veel meer wedstrijden en al snel bleek dat ik voor de korte- en middenafstand de meeste aanleg had. Kennelijk had ik mij in de schijnwerpers geschaatst, want op mijn verjaardag werd ik benaderd door Johan Vreriks, trainer van het Regionale Talenten team, met de vraag of ik in dat talententeam wilde komen schaatsen.

Daar hoefde ik natuurlijk niet zo lang over na te denken. Nu schaats ik in Enschede, Deventer en Heerenveen en kreeg ik vorig jaar een training-dag met Jorien ter Mors, die ons liet merken hoe je als topsporter moet afzien om de top te bereiken. Ik ben heel blij dat ik de eerste 3 jaar in dit talententeam mag trainen. Inmiddels rijd ik de 500 meter in 38,7 sec., de 1000 in 1.16.55 en de 1500 meter binnen de magische grens van 2 minuten ( 1.59.30).  En ik kan nog veel sneller.”

Sponsoren

ika: “Momenteel train ik 20 uur in de week en zal dit nog meer moeten uitbreiden. Ik reis met mijn moeder, toevallig voorzitter van de Hengelose IJsclub, van ijsbaan naar ijsbaan en die kosten zijn allemaal voor mij. Ook de klapschaatsen, de carbonfiets en de skeelers moet ik zelf betalen. Daarom ben ik blij met Kühlkamp, Golbach, Engbers en uitzend bureau Operando in Oldenzaal als sponsors. Zonder hen is het niet betaalbaar. Natuurlijk hoop ik ooit bij een grote sponsor, zoals het Twentse Talentnet ( Ireen Wust) te komen, maar voorlopig is dat nog niet het geval.

Losser op de kaart zetten

Boika wil met zijn prestaties Losser op de kaart te zetten en hoopt op meer sponsors vanuit ons dorp. Op die manier hoopt hij zoveel progressie te maken, dat zijn ultieme droom gaat uitkomen. Want dat is voor Boika :

Deelnemen aan de Olympische Spelen van 2022 in Japan

 

afbeelding van Henri Schuite

Door: Henri Schuite