Nieuws & Agenda

Danslegende Diny Klein Goldewijk stopt ermee

Diny Klein Goldewijk (74) stopt met haar ballet- en dansschool in Losser. De sluiting van de muziekschool is de aanleiding voor Diny om afscheid te nemen. En dat na 42 jaar. Samen met Diny blikken we terug op haar imposante carrière.

Geboren in Lichtenvoorde groeide ze op in een dansfamilie. Haar ouders hadden een dansschool en op haar 16e gaf ze daar haar eerste danslessen. Na haar verhuizing in 1974 naar Losser, startte Diny in 1976 met het geven van balletlessen. Binnen een mum van tijd groeide het uit tot een flinke balletschool. Toen al werden er lessen gegeven in klassiek ballet, jazzballet en in jazz-conditietraining. Het geheel groeide uit tot er in totaal 13 groepen ontstonden, in leeftijd variërend van 5 tot 50 plussers. Het werd een fantastische tijd.

Diny vertelt: “Het was in die tijd een ongelooflijke periode. We hadden optredens in “Ons Gebouw” in Losser, de Twentse Schouwburg in Enschede en ook bij de “Sterrengala’s” in ons dorp alhoewel dat laatste al wel zo’n 20 jaar geleden is. En nog steeds is de belangstelling groot. Ik heb echter besloten om af te bouwen. De dinsdagmorgengroep is de laatste  waar ik nog trainingen aan geef. Sommigen zijn al 35 tot 40 jaar bij mij op les. En op 18 juni zal het een emotionele les worden. Dan is het echt afgelopen. In ons huis aan het Nije Erf neem ik op 25 juni dan definitief afscheid van deze groep, waarmee ik zo’n speciale band heb opgebouwd. Het zijn gewoon vriendinnen van me geworden. Ik zal ze enorm gaan missen”.

En dan gaat Diny weer verder met haar lessen. Ik sta verbaasd over de enorme energie die ze als 74-jarige nog in zich heeft. 25 vrouwen volgen blindelings haar instructies en het tempo liegt er niet om. Een voorbeeld van gezond zijn en er ook nog heel goed uitzien staat hier voor de groep.

En dan wordt het eindelijk eens tijd voor vakantie, waar voorheen amper tijd voor was. En dan komt haar andere hobby, het schilderen en beeldhouwen, ook eens aan bod.

Diny, we gaan je missen!

De volgende foto is gemaakt door Betty Florians:

Diny Klein Goldewijk (74) stopt met haar ballet- en dansschool in Losser. De sluiting van de muziekschool is de aanleiding voor Diny om afscheid te nemen. En dat na 42 jaar. Samen met Diny blikken we terug op haar imposante carrière.

Geboren in Lichtenvoorde groeide ze op in een dansfamilie. Haar ouders hadden een dansschool en op haar 16e gaf ze daar haar eerste danslessen. Na haar verhuizing in 1974 naar Losser, startte Diny in 1976 met het geven van balletlessen. Binnen een mum van tijd groeide het uit tot een flinke balletschool. Toen al werden er lessen gegeven in klassiek ballet, jazzballet en in jazz-conditietraining. Het geheel groeide uit tot er in totaal 13 groepen ontstonden, in leeftijd variërend van 5 tot 50 plussers. Het werd een fantastische tijd.

Diny vertelt: “Het was in die tijd een ongelooflijke periode. We hadden optredens in “Ons Gebouw” in Losser, de Twentse Schouwburg in Enschede en ook bij de “Sterrengala’s” in ons dorp alhoewel dat laatste al wel zo’n 20 jaar geleden is. En nog steeds is de belangstelling groot. Ik heb echter besloten om af te bouwen. De dinsdagmorgengroep is de laatste  waar ik nog trainingen aan geef. Sommigen zijn al 35 tot 40 jaar bij mij op les. En op 18 juni zal het een emotionele les worden. Dan is het echt afgelopen. In ons huis aan het Nije Erf neem ik op 25 juni dan definitief afscheid van deze groep, waarmee ik zo’n speciale band heb opgebouwd. Het zijn gewoon vriendinnen van me geworden. Ik zal ze enorm gaan missen”.

En dan gaat Diny weer verder met haar lessen. Ik sta verbaasd over de enorme energie die ze als 74-jarige nog in zich heeft. 25 vrouwen volgen blindelings haar instructies en het tempo liegt er niet om. Een voorbeeld van gezond zijn en er ook nog heel goed uitzien staat hier voor de groep.

En dan wordt het eindelijk eens tijd voor vakantie, waar voorheen amper tijd voor was. En dan komt haar andere hobby, het schilderen en beeldhouwen, ook eens aan bod.

Diny, we gaan je missen!

De volgende foto is gemaakt door Betty Florians:

afbeelding van Henri Schuite

Door: Henri Schuite