Nieuws & Agenda

Tips voor de Herfstvakantie in Losser

De herfst staat weer voor de deur. Prachtige kleuren in de natuur, knisperende bladeren onder je voeten en bij thuiskomst lekker een kop warme chocomel met slagroom. Wij vinden de herfst een heel fijn seizoen en al helemaal met de mooie omgeving van de gemeente Losser vlakbij. Het Tourist info team van de gemeente Losser schreef haar herfstvakantietips voor jullie op, tal van activiteiten voor jeugd en volwassenen. Lees je mee? 

 • Voor de jeugd in het bijzonder hebben we een aantal leerzame en leuke uitdagingen:
 • De Vogelhuisjesroute met GPS in Losser (dagelijks mogelijk, reserveren noodzakelijk)
 • Zondag 20 oktober vaart Adventure King om half 11 de Dinkel af. Kom je ook kanoën op het mooiste riviertje van Nederland? 
 • Pompoen carven en aansluitend een halloweentocht in het centrum van Losser (26 oktober). Deelname is gratis, maar opgeven is noodzakelijk. Opgeven voor het pompoen carven gaat via reisbureau Westbound Travel en opgeven voor de halloweentocht kan via www.visitdeluttelosser.nl
 • Speuren naar sporen met GPS in Losser (dagelijks mogelijk, reserveren noodzakelijk)
 • Schatgraven in natuurgebied ’t Lutterzand (dagelijks mogelijk, reserveren noodzakelijk)
 • Speurtocht in het Arboretum Poortbulten. Deze speurtocht is te verkrijgen bij Tourist info De Lutte.

Voor onze toeristen maar eveneens voor de inwoners van onze kerkdorpen zijn er ook tal van leuke activiteiten. We geven je onderstaand een beknopt overzicht van een aantal activiteiten. Voor het hele overzicht kun je de agenda bekijken op onze website via: visitdeluttelosser.nl/agenda.

 • Zaterdag 19 en zaterdag 26 oktober gaat de smokkeltour in elektrokar door Overdinkel. Prachtige tocht van 2,5 uur waarbij je kennis maakt met het smokkelverleden van Overdinkel. Reserveren noodzakelijk via Tourist Info De Lutte. 
 • Zondag 20 oktober vindt de Twentse Heuvelentocht voor de MTB plaats met start in Losser (De Werklust, Smuddeweg 3)
 • Zondag 20 oktober is de St. Gerardus Majella Processie in Overdinkel. Deze processie trekt ieder jaar weer vele bezoekers. Vertrek om 10.30 vanaf de Gerardus Majellakerk.
 • Zondag 20 oktober vindt de Twentse Cultuurtocht plaats in De Lutte, met wandelroutes van 7,5 en 12 km en een fietsroute van 25 km. 
 • Dinsdag 22 oktober gaat de elektrokar door het Arboretum, deze tocht duurt ongeveer een uur en wordt afgesloten met een kop koffie of thee. Reserveren via Tourist Info De Lutte.
 • Woensdag 23 oktober is er een herfsttour per Oldtimerbus. Ontdek het prachtige landschap van Noordoost Twente en de Grafschaft Bentheim. Stap in de Parijse Oldtimerbus voor een rondrit richting het Duitse stadje Bad Bentheim. Reserveren via Tourist Info De Lutte. 
 • Donderdag 24 oktober kun je smikkelen en smokkelen met de elektrokar. Geniet tijdens deze prachtige tocht van een heerlijke lunch bij Restaurant Dijk 59. Reserveren via Tourist Info De Lutte.
 • In het weekend van 26 en 27 oktober is het weer zover, De Landgoed Twente Fair in De Lutte met zijn vele en verrassende exposanten en boeiende demonstraties. Deze vindt plaats op Camping “Het Meuleman, Lutterzandweg 16. Ben je er nog nooit geweest? Dan is het zeker een aanrader. 
 • Zaterdag 26 oktober: Halloween in het centrum van Losser. Met o.a. een halloweentocht, pompoen carven en de maandelijkse boerenmarkt. Deelname aan de activiteiten is gratis, maar opgeven is nodig.
 • Zaterdag 26 oktober is de dorpsquiz in Beuningen in café streekrestaurant ’t Sterrebos van 19.00 – 22.30 uur.

Fijne herfstvakantie gewenst namens het gehele Tourist info team.

De herfst staat weer voor de deur. Prachtige kleuren in de natuur, knisperende bladeren onder je voeten en bij thuiskomst lekker een kop warme chocomel met slagroom. Wij vinden de herfst een heel fijn seizoen en al helemaal met de mooie omgeving van de gemeente Losser vlakbij. Het Tourist info team van de gemeente Losser schreef haar herfstvakantietips voor jullie op, tal van activiteiten voor jeugd en volwassenen. Lees je mee? 

 • Voor de jeugd in het bijzonder hebben we een aantal leerzame en leuke uitdagingen:
 • De Vogelhuisjesroute met GPS in Losser (dagelijks mogelijk, reserveren noodzakelijk)
 • Zondag 20 oktober vaart Adventure King om half 11 de Dinkel af. Kom je ook kanoën op het mooiste riviertje van Nederland? 
 • Pompoen carven en aansluitend een halloweentocht in het centrum van Losser (26 oktober). Deelname is gratis, maar opgeven is noodzakelijk. Opgeven voor het pompoen carven gaat via reisbureau Westbound Travel en opgeven voor de halloweentocht kan via www.visitdeluttelosser.nl
 • Speuren naar sporen met GPS in Losser (dagelijks mogelijk, reserveren noodzakelijk)
 • Schatgraven in natuurgebied ’t Lutterzand (dagelijks mogelijk, reserveren noodzakelijk)
 • Speurtocht in het Arboretum Poortbulten. Deze speurtocht is te verkrijgen bij Tourist info De Lutte.

Voor onze toeristen maar eveneens voor de inwoners van onze kerkdorpen zijn er ook tal van leuke activiteiten. We geven je onderstaand een beknopt overzicht van een aantal activiteiten. Voor het hele overzicht kun je de agenda bekijken op onze website via: visitdeluttelosser.nl/agenda.

 • Zaterdag 19 en zaterdag 26 oktober gaat de smokkeltour in elektrokar door Overdinkel. Prachtige tocht van 2,5 uur waarbij je kennis maakt met het smokkelverleden van Overdinkel. Reserveren noodzakelijk via Tourist Info De Lutte. 
 • Zondag 20 oktober vindt de Twentse Heuvelentocht voor de MTB plaats met start in Losser (De Werklust, Smuddeweg 3)
 • Zondag 20 oktober is de St. Gerardus Majella Processie in Overdinkel. Deze processie trekt ieder jaar weer vele bezoekers. Vertrek om 10.30 vanaf de Gerardus Majellakerk.
 • Zondag 20 oktober vindt de Twentse Cultuurtocht plaats in De Lutte, met wandelroutes van 7,5 en 12 km en een fietsroute van 25 km. 
 • Dinsdag 22 oktober gaat de elektrokar door het Arboretum, deze tocht duurt ongeveer een uur en wordt afgesloten met een kop koffie of thee. Reserveren via Tourist Info De Lutte.
 • Woensdag 23 oktober is er een herfsttour per Oldtimerbus. Ontdek het prachtige landschap van Noordoost Twente en de Grafschaft Bentheim. Stap in de Parijse Oldtimerbus voor een rondrit richting het Duitse stadje Bad Bentheim. Reserveren via Tourist Info De Lutte. 
 • Donderdag 24 oktober kun je smikkelen en smokkelen met de elektrokar. Geniet tijdens deze prachtige tocht van een heerlijke lunch bij Restaurant Dijk 59. Reserveren via Tourist Info De Lutte.
 • In het weekend van 26 en 27 oktober is het weer zover, De Landgoed Twente Fair in De Lutte met zijn vele en verrassende exposanten en boeiende demonstraties. Deze vindt plaats op Camping “Het Meuleman, Lutterzandweg 16. Ben je er nog nooit geweest? Dan is het zeker een aanrader. 
 • Zaterdag 26 oktober: Halloween in het centrum van Losser. Met o.a. een halloweentocht, pompoen carven en de maandelijkse boerenmarkt. Deelname aan de activiteiten is gratis, maar opgeven is nodig.
 • Zaterdag 26 oktober is de dorpsquiz in Beuningen in café streekrestaurant ’t Sterrebos van 19.00 – 22.30 uur.

Fijne herfstvakantie gewenst namens het gehele Tourist info team.

afbeelding van Peter Langela

Door: Peter Langela

Peter Langela (1962) is nieuwsredacteur en bestuurslid van Hallo Losser en van RTV-Losser. Hij is ondernemer en werkt daarnaast als start-up coach voor Universiteit van Twente, Novel-T en imec. istart. nl. Peter is actief op Twitter, Instagram en LinkedIn.