Nieuws & Agenda

Fonds Startersleningen gemeente Losser succesvol

“Een eigen huis, een plek onder de zon…” Wie kent deze regels uit de hit niet. “Een eigen plek is voor iedereen belangrijk, voor jong en oud”, vindt wethouder Anja Prins. “De gemeente Losser gaat door met het verstrekken van startersleningen, zodat iedereen de kans krijgt om een huis te kopen. Bovendien bieden we zo de jongeren de gelegenheid om hier te blijven wonen. Wat voor hen fijn is en belangrijk voor de leefbaarheid van onze gemeente.” 

Om startersleningen te kunnen verstrekken vraagt het college de gemeenteraad € 250.000,- beschikbaar te stellen. De gemeenteraad neemt hierover in juni een besluit. 

De gemeente Losser heeft dit fonds ingesteld om starters op de woningmarkt de gelegenheid te bieden zich in de gemeente Losser te vestigen. De regeling is bedoeld voor mensen die voor het eerst een woning willen kopen, dus óók voor mensen in een huurhuis. De gemeente Losser verstrekt startersleningen via de stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn). Sinds 2008 zijn er 81 startersleningen verstrekt.

In de periode van 10 december 2019 tot 6 mei 2020 zijn er tien aanvragen ingediend. Voor drie bestaande woningen in Overdinkel, voor vier bestaande woningen in Losser en voor drie nieuwbouwwoningen in Losser. 

Op de website www.huispedia.nl/gemeente/losser valt te lezen dat er in de gemeente Losser 111 woningen te koop zijn. Hiervan zijn er circa 70 woningen beschikbaar als starterswoning. De gemiddelde verkoopduur van woningen in Losser bedraagt 42 dagen en ligt daarmee net iets boven het landelijk gemiddelde van 38 dagen.

“Een eigen huis, een plek onder de zon…” Wie kent deze regels uit de hit niet. “Een eigen plek is voor iedereen belangrijk, voor jong en oud”, vindt wethouder Anja Prins. “De gemeente Losser gaat door met het verstrekken van startersleningen, zodat iedereen de kans krijgt om een huis te kopen. Bovendien bieden we zo de jongeren de gelegenheid om hier te blijven wonen. Wat voor hen fijn is en belangrijk voor de leefbaarheid van onze gemeente.” 

Om startersleningen te kunnen verstrekken vraagt het college de gemeenteraad € 250.000,- beschikbaar te stellen. De gemeenteraad neemt hierover in juni een besluit. 

De gemeente Losser heeft dit fonds ingesteld om starters op de woningmarkt de gelegenheid te bieden zich in de gemeente Losser te vestigen. De regeling is bedoeld voor mensen die voor het eerst een woning willen kopen, dus óók voor mensen in een huurhuis. De gemeente Losser verstrekt startersleningen via de stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn). Sinds 2008 zijn er 81 startersleningen verstrekt.

In de periode van 10 december 2019 tot 6 mei 2020 zijn er tien aanvragen ingediend. Voor drie bestaande woningen in Overdinkel, voor vier bestaande woningen in Losser en voor drie nieuwbouwwoningen in Losser. 

Op de website www.huispedia.nl/gemeente/losser valt te lezen dat er in de gemeente Losser 111 woningen te koop zijn. Hiervan zijn er circa 70 woningen beschikbaar als starterswoning. De gemiddelde verkoopduur van woningen in Losser bedraagt 42 dagen en ligt daarmee net iets boven het landelijk gemiddelde van 38 dagen.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser