Nieuws & Agenda

Geen eindexamen, wel geslaagd, geen uitreiking

Het zijn bijzondere tijden voor de examenkandidaten, die dit jaar hun middelbare school gaan afsluiten

Op 7 mei zouden de eindexamens beginnen, maar door de coronacrises zullen er geen eindexamens plaatsvinden en er zal ook geen diploma-uitreiking plaatsvinden. Toch kunnen ze wel gewoon slagen.

Hoe werkt het nou precies?

Ellen Vos, directeur van het Twents Carmel College in Losser legt het uit: “ Het kabinet heeft besloten de scholen te sluiten. Dat betekent dat wij vanaf 16 maart onze lessen op afstand verzorgen. Digitaal kunnen de leerlingen zien, wat ze moeten doen, welk materiaal ze daarbij kunnen gebruiken en hoe ze de docent kunnen bereiken. Ze krijgen ook digitaal les, docenten leggen hun klassen de stof uit en mentoren bespreken met hun leerlingen hoe het gaat”.

Geen centraal eindexamen

Ellen vervolgt: “Na het besluit rond het sluiten van de scholen heeft het kabinet besloten het centraal eindexamen niet door te laten gaan. Dat betekent dat voor de leerlingen dit jaar het slagen wordt vastgesteld op basis van het schoolexamen. Het diploma dat zij behalen is een volwaardig diploma omdat in het schoolexamen alle verplichte eindtermen zijn afgenomen. De leerlingen tonen op basis van deze toetsen aan dat ze de leerstof en de praktische vaardigheden beheersen”.

Schoolexamens zijn in volle gang

Op dit moment zijn de leerlingen nog bezig met het afronden van het schoolexamen. Sommige toetsen worden op afstand afgenomen. Sommige ook op school, uiteraard met in achtneming van alle maatregelen van de het RIVM. Op 4 juni krijgen de leerlingen officieel bericht of ze geslaagd zijn. Nadat ze geslaagd zijn kunnen leerlingen nog kiezen voor een resultaatverbeteringstoets. Dit is mogelijk voor twee vakken. Ook leerlingen die niet geslaagd zijn krijgen dan de kans om het cijfer te verbeteren en alsnog te slagen.

Bijzondere periode voor iedereen

Het is een bijzondere periode. Leerlingen en docenten werken alleen digitaal samen en dat komt toch wat onbevredigend over. Ellen Vos tenslotte: “Op dit moment denken we erover na hoe we met onze leerlingen op mooie wijze afscheid kunnen nemen van hun schoolloopbaan in Losser, want een normale diploma-uitreiking gaat waarschijnlijk niet lukken”.

Het zijn bijzondere tijden voor de examenkandidaten, die dit jaar hun middelbare school gaan afsluiten

Op 7 mei zouden de eindexamens beginnen, maar door de coronacrises zullen er geen eindexamens plaatsvinden en er zal ook geen diploma-uitreiking plaatsvinden. Toch kunnen ze wel gewoon slagen.

Hoe werkt het nou precies?

Ellen Vos, directeur van het Twents Carmel College in Losser legt het uit: “ Het kabinet heeft besloten de scholen te sluiten. Dat betekent dat wij vanaf 16 maart onze lessen op afstand verzorgen. Digitaal kunnen de leerlingen zien, wat ze moeten doen, welk materiaal ze daarbij kunnen gebruiken en hoe ze de docent kunnen bereiken. Ze krijgen ook digitaal les, docenten leggen hun klassen de stof uit en mentoren bespreken met hun leerlingen hoe het gaat”.

Geen centraal eindexamen

Ellen vervolgt: “Na het besluit rond het sluiten van de scholen heeft het kabinet besloten het centraal eindexamen niet door te laten gaan. Dat betekent dat voor de leerlingen dit jaar het slagen wordt vastgesteld op basis van het schoolexamen. Het diploma dat zij behalen is een volwaardig diploma omdat in het schoolexamen alle verplichte eindtermen zijn afgenomen. De leerlingen tonen op basis van deze toetsen aan dat ze de leerstof en de praktische vaardigheden beheersen”.

Schoolexamens zijn in volle gang

Op dit moment zijn de leerlingen nog bezig met het afronden van het schoolexamen. Sommige toetsen worden op afstand afgenomen. Sommige ook op school, uiteraard met in achtneming van alle maatregelen van de het RIVM. Op 4 juni krijgen de leerlingen officieel bericht of ze geslaagd zijn. Nadat ze geslaagd zijn kunnen leerlingen nog kiezen voor een resultaatverbeteringstoets. Dit is mogelijk voor twee vakken. Ook leerlingen die niet geslaagd zijn krijgen dan de kans om het cijfer te verbeteren en alsnog te slagen.

Bijzondere periode voor iedereen

Het is een bijzondere periode. Leerlingen en docenten werken alleen digitaal samen en dat komt toch wat onbevredigend over. Ellen Vos tenslotte: “Op dit moment denken we erover na hoe we met onze leerlingen op mooie wijze afscheid kunnen nemen van hun schoolloopbaan in Losser, want een normale diploma-uitreiking gaat waarschijnlijk niet lukken”.

afbeelding van Henri Schuite

Door: Henri Schuite