Nieuws & Agenda

Eerste maaironde van het jaar

Waarom wordt er in uw buurt nu wel of niet gemaaid? De gemeente legt het uit.

Op een groot aantal locaties in onze gemeente passen we een extensief maaibeleid toe, dat betekent dat we deze plekken slechts één of twee keer per jaar maaien. Dit doen we om de biodiversiteit op deze locaties te vergroten en ruimte te bieden aan insecten, vogels en andere dieren. Locaties waar het zicht voor het verkeer belemmerd wordt door het groen worden intensiever gemaaid.

Momenteel vindt de eerste maaironde plaats. Doordat er op veel locaties in het verleden intensief werd gemaaid, is er een hoog gehalte aan stikstof in de bodem aanwezig. Hierdoor gaat vaak één soort gewas, voornamelijk grassen, de overhand nemen, ten koste van andere waardevolle kruiden.Daardoor is het noodzakelijk om nu te maaien en het maaisel direct af te voeren. We verschralen dus de bodem en maken daarmee ruimte voor andere soorten gewassen en verhoogde biodiversiteit. 

Waar het mogelijk is doen we dit in fases. Dat betekent dat sommige stukken nu worden gemaaid en andere stukken nog even blijven staan. Daardoor blijft er ruimte voor insecten en ontstaat er afwisseling in gewashoogte en samenstelling. Het kan dus zijn dat er ook stukken met bloemen gemaaid worden, maar dat is noodzakelijk voor een verhoogde biodiversiteit. 

Voornamelijk onder eiken laten we de gewassen staan om natuurlijke vijanden van eikenprocessierupsen niet te verstoren. Daar wordt dus op een later moment gemaaid. 

Niet zelf het gemeentelijke groen maaien
Op enkele locaties zien we dat derden het gemeentelijke groen gemaaid hebben. Met als doel het ‘netjes’ houden van dit groen. Dit is absoluut niet de bedoeling. Hiermee worden de ecologische waarden van het groen vernietigd. Ook worden de maairesten vaak niet opgeruimd, dit zorgt voor een extra averechts effect op de biodiversiteit.

We roepen dus op niet zelf het gemeentelijk groen te maaien! Vindt u dat de verkeersveiligheid in het gedrang komt door het groen? Doe dan een melding via http://www.burgerklacht.nl/losser/melding.php.

Waarom wordt er in uw buurt nu wel of niet gemaaid? De gemeente legt het uit.

Op een groot aantal locaties in onze gemeente passen we een extensief maaibeleid toe, dat betekent dat we deze plekken slechts één of twee keer per jaar maaien. Dit doen we om de biodiversiteit op deze locaties te vergroten en ruimte te bieden aan insecten, vogels en andere dieren. Locaties waar het zicht voor het verkeer belemmerd wordt door het groen worden intensiever gemaaid.

Momenteel vindt de eerste maaironde plaats. Doordat er op veel locaties in het verleden intensief werd gemaaid, is er een hoog gehalte aan stikstof in de bodem aanwezig. Hierdoor gaat vaak één soort gewas, voornamelijk grassen, de overhand nemen, ten koste van andere waardevolle kruiden.Daardoor is het noodzakelijk om nu te maaien en het maaisel direct af te voeren. We verschralen dus de bodem en maken daarmee ruimte voor andere soorten gewassen en verhoogde biodiversiteit. 

Waar het mogelijk is doen we dit in fases. Dat betekent dat sommige stukken nu worden gemaaid en andere stukken nog even blijven staan. Daardoor blijft er ruimte voor insecten en ontstaat er afwisseling in gewashoogte en samenstelling. Het kan dus zijn dat er ook stukken met bloemen gemaaid worden, maar dat is noodzakelijk voor een verhoogde biodiversiteit. 

Voornamelijk onder eiken laten we de gewassen staan om natuurlijke vijanden van eikenprocessierupsen niet te verstoren. Daar wordt dus op een later moment gemaaid. 

Niet zelf het gemeentelijke groen maaien
Op enkele locaties zien we dat derden het gemeentelijke groen gemaaid hebben. Met als doel het ‘netjes’ houden van dit groen. Dit is absoluut niet de bedoeling. Hiermee worden de ecologische waarden van het groen vernietigd. Ook worden de maairesten vaak niet opgeruimd, dit zorgt voor een extra averechts effect op de biodiversiteit.

We roepen dus op niet zelf het gemeentelijk groen te maaien! Vindt u dat de verkeersveiligheid in het gedrang komt door het groen? Doe dan een melding via http://www.burgerklacht.nl/losser/melding.php.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser