Nieuws & Agenda

Leerlingen werken aan Project Duurzaamheid

Er is enorm veel aandacht voor duurzaamheid in Nederland op dit moment. Ook het Twents Carmel College Losser wil graag de leerlingen laten kennismaken met verschillende aspecten van duurzaamheid door hier een aantal dagen in de voorlaatste schoolweek aan te besteden.

Project duurzaamheid

De komende week wordt er op het Twents Carmel College locatie Losser tijdens de project/activiteitenweek op de maandag, dinsdag en de donderdag aandacht besteed aan verschillende aspecten van duurzaamheid.

Titels van de workshops zijn “Water”, “Armoede”, “Land”. Klerenzooi”, “Energy Challenge”, “Techniek”, “Tegelwippen” en “Dierenrijk”.

Er wordt een bezoek gebracht aan de voedselbank, kringloopwinkels, een zonnepanelenweide en een duurzame boerderij en er wordt onderzoek gedaan naar waterkwaliteit en energievreters in en rond de school. Daarnaast worden er vogelhuisjes gemaakt van gerecyclede materialen en wordt er in en rond de school gedaan aan “Tegelwippen”, waarbij tegels moeten wijken voor meer waterdoorlatende oplossingen zoals gras en planten. De gemeente Losser verleent haar medewerking aan verschillende workshops.

Daarnaast is er een groepje leerlingen dat in samenwerking met mensen van RTV-Losser verslag gaat doen van deze activiteiten. Enkele van deze video-opnames zullen op de website van de gemeente Losser een plekje gaan krijgen. Wij hopen onze leerlingen hiermee een stuk bewuster te leren omgaan met verschillende aspecten van duurzaamheid!

Er is enorm veel aandacht voor duurzaamheid in Nederland op dit moment. Ook het Twents Carmel College Losser wil graag de leerlingen laten kennismaken met verschillende aspecten van duurzaamheid door hier een aantal dagen in de voorlaatste schoolweek aan te besteden.

Project duurzaamheid

De komende week wordt er op het Twents Carmel College locatie Losser tijdens de project/activiteitenweek op de maandag, dinsdag en de donderdag aandacht besteed aan verschillende aspecten van duurzaamheid.

Titels van de workshops zijn “Water”, “Armoede”, “Land”. Klerenzooi”, “Energy Challenge”, “Techniek”, “Tegelwippen” en “Dierenrijk”.

Er wordt een bezoek gebracht aan de voedselbank, kringloopwinkels, een zonnepanelenweide en een duurzame boerderij en er wordt onderzoek gedaan naar waterkwaliteit en energievreters in en rond de school. Daarnaast worden er vogelhuisjes gemaakt van gerecyclede materialen en wordt er in en rond de school gedaan aan “Tegelwippen”, waarbij tegels moeten wijken voor meer waterdoorlatende oplossingen zoals gras en planten. De gemeente Losser verleent haar medewerking aan verschillende workshops.

Daarnaast is er een groepje leerlingen dat in samenwerking met mensen van RTV-Losser verslag gaat doen van deze activiteiten. Enkele van deze video-opnames zullen op de website van de gemeente Losser een plekje gaan krijgen. Wij hopen onze leerlingen hiermee een stuk bewuster te leren omgaan met verschillende aspecten van duurzaamheid!

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser