Nieuws & Agenda

Ook Losser kleurt oranje

Ook dit jaar sluit gemeente Losser zich aan bij de campagne Orange the World. De jaarlijkse internationale campagne tegen geweld tegen vrouwen. Daarom hangt de komende twee weken de ‘Orange the World’-vlag in alle dorpskernen van onze gemeente. Daarnaast kleurt ‘t Trefhuus in Overdinkel oranje. Wereldwijd krijgt één op de drie vrouwen te maken met geweld. In Nederland is dat zelfs 45%. Om daar aandacht voor te vragen is 25 november door de Verenigde Naties benoemd tot de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen. Deze dag is tevens de start van de campagne Orange the World.

Alleen 't Trefhuus oranje

In eerdere edities werden gebouwen in gemeente Losser oranje verlicht. Dit jaar is daar bewust niet voor gekozen in verband met de energiecrisis. Alleen ‘t Trefhuus in Overdinkel kleurt oranje, omdat die verlichting sowieso al brandt.

Vlaggen in alle dorpskernen
Wethouder Marian Oosterbroek gaf vrijdagmiddag bij ‘t Trefhuus in Overdinkel het startsein van de campagne. Dit deed zij samen met een groep inwoners uit gemeente Losser die zich inzetten tegen geweld tegen vrouwen. De ‘Orange the world’-vlag wappert door de hele gemeente: vlakbij de grensovergang (Glane), bij ‘t Trefhuus (Overdinkel), bij ’t Lossers hoes (Losser), bij Erve Boerrigter (de Lutte) en tegenover ’t Sterrebos (Beuningen). Wethouder Oosterbroek: ‘Ik vind het belangrijk dat we aandacht vragen voor dit wereldwijde probleem dat zich vaak achter de voordeur afspeelt. Met de vlaggenactie maken we 16 dagen lang een krachtig statement met alle dorpskernen samen: gemeente Losser zegt NEE tegen geweld tegen vrouwen.’

Iedereen kan iets doen om geweld tegen vrouwen te voorkomen

In 2022 is het thema in Nederland preventie: het voorkomen van het geweld door het bij de wortels aan te pakken. Wethouder Oosterbroek: ‘En daar kan iedereen aan bijdragen: mannen, vrouwen, jong en oud. Geweld voorkomen begint bij de bewustwording dat geweld niet normaal is. Dit begint al bij de opvoeding. Ook moeten we het taboe om over (huiselijk) geweld te praten doorbreken. Met deze campagne doen we dan ook de oproep aan iedereen: maak het bespreekbaar. Als jou geweld overkomt of je ziet het bij iemand anders, blijf er dan niet mee rondlopen.’

Sangita Khadka uit Overdinkel, soroptimist, is één van de inwoners die vandaag aanwezig was bij het startsein van de campagne. Een soroptimist zet zich actief in tegen geweld tegen vrouwen. Sangita: ‘Geweld tegen vrouwen is een schending van de mensenrechten. Als mensenrechtenactivist wil ik meer bewustzijn over dit probleem creëren. En mensen erop wijzen waar zij hulp kunnen vinden. Niet iedereen is moedig genoeg om te praten over seksueel, verbaal en fysiek geweld. Daarom is het belangrijk dat mensen zoals ik zich uitspreken en een stem geven aan de stemlozen. Ook in onze gemeente zijn er verhalen die verborgen blijven. Iedereen die huiselijk geweld vermoed of er zelf mee te maken krijgt roep ik op zich uit te spreken en slachtoffers te helpen.’

Blijf er niet mee rondlopen en neem actie

Als u slachtoffer bent van huiselijk geweld of welke vorm van geweld dan ook, dan kunt u hulp krijgen van Veilig Thuis Twente. Dit is het advies en meldpunt huiselijk geweld en kindermishandeling. Bij Veilig Thuis Twente kunt u ook terecht als u pleger of getuige bent van huiselijk geweld. Het telefoonnummer is 0800-2000 en is gratis 24 uur per dag 7 dagen per week bereikbaar. U kunt ook altijd terecht bij uw huisarts.

Ook dit jaar sluit gemeente Losser zich aan bij de campagne Orange the World. De jaarlijkse internationale campagne tegen geweld tegen vrouwen. Daarom hangt de komende twee weken de ‘Orange the World’-vlag in alle dorpskernen van onze gemeente. Daarnaast kleurt ‘t Trefhuus in Overdinkel oranje. Wereldwijd krijgt één op de drie vrouwen te maken met geweld. In Nederland is dat zelfs 45%. Om daar aandacht voor te vragen is 25 november door de Verenigde Naties benoemd tot de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen. Deze dag is tevens de start van de campagne Orange the World.

Alleen 't Trefhuus oranje

In eerdere edities werden gebouwen in gemeente Losser oranje verlicht. Dit jaar is daar bewust niet voor gekozen in verband met de energiecrisis. Alleen ‘t Trefhuus in Overdinkel kleurt oranje, omdat die verlichting sowieso al brandt.

Vlaggen in alle dorpskernen
Wethouder Marian Oosterbroek gaf vrijdagmiddag bij ‘t Trefhuus in Overdinkel het startsein van de campagne. Dit deed zij samen met een groep inwoners uit gemeente Losser die zich inzetten tegen geweld tegen vrouwen. De ‘Orange the world’-vlag wappert door de hele gemeente: vlakbij de grensovergang (Glane), bij ‘t Trefhuus (Overdinkel), bij ’t Lossers hoes (Losser), bij Erve Boerrigter (de Lutte) en tegenover ’t Sterrebos (Beuningen). Wethouder Oosterbroek: ‘Ik vind het belangrijk dat we aandacht vragen voor dit wereldwijde probleem dat zich vaak achter de voordeur afspeelt. Met de vlaggenactie maken we 16 dagen lang een krachtig statement met alle dorpskernen samen: gemeente Losser zegt NEE tegen geweld tegen vrouwen.’

Iedereen kan iets doen om geweld tegen vrouwen te voorkomen

In 2022 is het thema in Nederland preventie: het voorkomen van het geweld door het bij de wortels aan te pakken. Wethouder Oosterbroek: ‘En daar kan iedereen aan bijdragen: mannen, vrouwen, jong en oud. Geweld voorkomen begint bij de bewustwording dat geweld niet normaal is. Dit begint al bij de opvoeding. Ook moeten we het taboe om over (huiselijk) geweld te praten doorbreken. Met deze campagne doen we dan ook de oproep aan iedereen: maak het bespreekbaar. Als jou geweld overkomt of je ziet het bij iemand anders, blijf er dan niet mee rondlopen.’

Sangita Khadka uit Overdinkel, soroptimist, is één van de inwoners die vandaag aanwezig was bij het startsein van de campagne. Een soroptimist zet zich actief in tegen geweld tegen vrouwen. Sangita: ‘Geweld tegen vrouwen is een schending van de mensenrechten. Als mensenrechtenactivist wil ik meer bewustzijn over dit probleem creëren. En mensen erop wijzen waar zij hulp kunnen vinden. Niet iedereen is moedig genoeg om te praten over seksueel, verbaal en fysiek geweld. Daarom is het belangrijk dat mensen zoals ik zich uitspreken en een stem geven aan de stemlozen. Ook in onze gemeente zijn er verhalen die verborgen blijven. Iedereen die huiselijk geweld vermoed of er zelf mee te maken krijgt roep ik op zich uit te spreken en slachtoffers te helpen.’

Blijf er niet mee rondlopen en neem actie

Als u slachtoffer bent van huiselijk geweld of welke vorm van geweld dan ook, dan kunt u hulp krijgen van Veilig Thuis Twente. Dit is het advies en meldpunt huiselijk geweld en kindermishandeling. Bij Veilig Thuis Twente kunt u ook terecht als u pleger of getuige bent van huiselijk geweld. Het telefoonnummer is 0800-2000 en is gratis 24 uur per dag 7 dagen per week bereikbaar. U kunt ook altijd terecht bij uw huisarts.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser