Nieuws & Agenda

Zaterdag weer Boerenmarkt in centrum Losser

De populaire Boerenmarkt zal aanstaande zaterdag weer prominent aanwezig zijn in het centrum van Losser. De traditionele streekproducten, zoals de tuffelpannekoeken, de zelfgemaakte jam en pindakaas, de verse groenten en fruit, het zelf gebrouwen bier, de paling, de kaas en vele andere producten,  zullen bij de talrijke kraampjes te koop worden aangeboden.

Dansende chimpansees zullen het publiek vermaken

Als attractie heeft het CML ( Centrum Management Losser) zaterdag de dansende chimpansees Boris en Tasja gecontracteerd. Deze bijzonder komische act zal zaterdag 3 keer in het centrum worden opgevoerd. Deze act is in onze regio nog nooit vertoond, dus is het de moeite waard om het eens te bekijken.

De Boerenmarkt groeit uit zijn jasje.

Inmiddels heeft de Boerenmarkt in Losser zoveel bekendheid gekregen dat er bezoekers uit  de hele regio naar Losser komen. Ook is de vraag naar kraampjes groter dan het aanbod. Daarom heeft het CML bij Burgemeester en Wethouders het verzoek ingediend om de Boerenmarkt te vergroten naar 45 kramen. Het college wil in principe meewerken aan dit plan, als er ten minste geen grote bezwaren van de omwonenden komen.

CML-voorzitter Marcel de Jong heeft grote plannen met de Boerenmarkt.

Marcel: “Ik ben bijzonder tevreden met het verloop van onze Boerenmarkt. We begonnen met 8 kramen en nu hopen we deze zomer een markt met 45 kramen neer te kunnen zetten. Het zou een prachtig idee zijn om de Boerenmarkt te combineren met andere festiviteiten in ons dorp. Ik denk daarbij aan het carnaval, het Bruegheliaans festijn, Halloween, het Formule 1 festival en de kerstmarkten. Zo kunnen we op elke laatste zaterdag van de maand een event combineren met de Boerenmarkt. Dat zorgt voor veel dynamiek in ons dorp en daar vaart iedereen wel bij”.

Het ontwerpbesluit tot het instellen van de markt met de bijbehorende situatietekening en het ontwerp verkeersbesluit liggen met ingang van 26 januari tot en met 8 februari 2022 ter inzage bij de receptie van ’t Losser Hoes.  Ook zijn de stukken te zien op de website van de gemeente Losser: www.losser.nl/Actueel/Bekendmakingen. Tot en met 8 maart 2022 kan men naar keuze, schriftelijk of mondeling, zienswijzen inbrengen over het genoemde ontwerp besluit.

De Boerenmarkt is zaterdag 10.00 tot 16.00 uur in het centrum van Losser en het parkeren is gratis.

 

 

De populaire Boerenmarkt zal aanstaande zaterdag weer prominent aanwezig zijn in het centrum van Losser. De traditionele streekproducten, zoals de tuffelpannekoeken, de zelfgemaakte jam en pindakaas, de verse groenten en fruit, het zelf gebrouwen bier, de paling, de kaas en vele andere producten,  zullen bij de talrijke kraampjes te koop worden aangeboden.

Dansende chimpansees zullen het publiek vermaken

Als attractie heeft het CML ( Centrum Management Losser) zaterdag de dansende chimpansees Boris en Tasja gecontracteerd. Deze bijzonder komische act zal zaterdag 3 keer in het centrum worden opgevoerd. Deze act is in onze regio nog nooit vertoond, dus is het de moeite waard om het eens te bekijken.

De Boerenmarkt groeit uit zijn jasje.

Inmiddels heeft de Boerenmarkt in Losser zoveel bekendheid gekregen dat er bezoekers uit  de hele regio naar Losser komen. Ook is de vraag naar kraampjes groter dan het aanbod. Daarom heeft het CML bij Burgemeester en Wethouders het verzoek ingediend om de Boerenmarkt te vergroten naar 45 kramen. Het college wil in principe meewerken aan dit plan, als er ten minste geen grote bezwaren van de omwonenden komen.

CML-voorzitter Marcel de Jong heeft grote plannen met de Boerenmarkt.

Marcel: “Ik ben bijzonder tevreden met het verloop van onze Boerenmarkt. We begonnen met 8 kramen en nu hopen we deze zomer een markt met 45 kramen neer te kunnen zetten. Het zou een prachtig idee zijn om de Boerenmarkt te combineren met andere festiviteiten in ons dorp. Ik denk daarbij aan het carnaval, het Bruegheliaans festijn, Halloween, het Formule 1 festival en de kerstmarkten. Zo kunnen we op elke laatste zaterdag van de maand een event combineren met de Boerenmarkt. Dat zorgt voor veel dynamiek in ons dorp en daar vaart iedereen wel bij”.

Het ontwerpbesluit tot het instellen van de markt met de bijbehorende situatietekening en het ontwerp verkeersbesluit liggen met ingang van 26 januari tot en met 8 februari 2022 ter inzage bij de receptie van ’t Losser Hoes.  Ook zijn de stukken te zien op de website van de gemeente Losser: www.losser.nl/Actueel/Bekendmakingen. Tot en met 8 maart 2022 kan men naar keuze, schriftelijk of mondeling, zienswijzen inbrengen over het genoemde ontwerp besluit.

De Boerenmarkt is zaterdag 10.00 tot 16.00 uur in het centrum van Losser en het parkeren is gratis.

 

 

afbeelding van Henri Schuite

Door: Henri Schuite