Nieuws & Agenda

Alle kinderen doen mee

Is de missie van de Stichting Leergeld Losser. De Stichting richt zich op kinderen uit gezinnen met geldzorgen. Deze kinderen dreigen door de financiële situatie buiten de boot te vallen als het gaat om binnen- en buitenschoolse activiteiten. Zij zet zich in voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 18 jaar. De missie is dat elk kind kan meedoen. Want nu meedoen is later meetellen in de maatschappij. Het kan hier gaan om schoolspullen, muziekles of een lidmaatschap bij een sportvereniging of een fiets. Wij bieden de kinderen een opstapje, waardoor ze toch deel kunnen nemen, kennis kunnen opdoen en vaardigheden kunnen ontwikkelen.

En daar is geld voor nodig

In de gemeente Losser maken bijna 400 kinderen uit 168 gezinnen gebruik van de diensten van de Stichting. Vermoedelijk is het aantal kinderen dat in aanmerking komt voor de hulp van de Stichting hoger, maar niet iedereen meldt zich aan. De bestuursleden Joyce Bagchus, algemene beleidszaken, en Frans Coehorst, secretaris, van de Stichting waren vrijdagmiddag op bezoek bij Managing Director Peter Heijink van Wouter Witzel op de Pol in Losser. Het doel van het bezoek was om hun dank namens de Stichting uit te brengen aan Wouter Witzel Valve Technology. Het bedrijf heeft namelijk drie jaar lang een bedrag van 1000 euro gedoneerd aan de Stichting. Ze brachten een prachtige ingelijste poster mee en overhandigden deze aan Peter.

Maatschappelijk Verantwoordelijk Ondernemen (MVO)

Maatschappelijk Verantwoordelijk Ondernemen is van toenemend belang. Wouter Witzel Eurovalve is hier de afgelopen jaren mee geconfronteerd. In de afgelopen jaren zijn dan ook bewust en onbewust stappen gezet in het Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. Het managementsysteem is in 2017 en 2018 al ingericht met MVO.”: zegt Peter Heijink. “Al geruime tijd hebben een aantal MVO-zaken onze aandacht en focus richting leveranciers, zoals kinderarbeid en het uitbannen van gevaarlijke materialen voor het menselijk welzijn. MVO houdt veel in. Ook dat we kijken naar onze directe omgeving en meewerken aan projecten zoals de Stichting Leergeld Losser die uitvoert. Binnen dit bedrijf vinden wij het belangrijk dat alle kinderen in de gelegenheid worden gesteld om volledig onderwijs te kunnen volgen. Dit project is nu afgelopen, maar ik acht het niet uitgesloten om dit weer in ons beleid op te nemen zodat er nog enkele jaren van donatie kunnen volgen. Ik ga hierover binnen het management in overleg.”

Blij om dit te horen

Joyce Bagchus en Frans Coehorst zijn blij dit te horen en zeggen hier onder andere het volgende over: “Het is zo fijn dat bedrijven in Losser met ons mee willen denken en werken. Wouter Witzel is één van die bedrijven, maar gelukkig zijn er meer die dit doen Zo zorgen alle rijwielhandelaren in onze gemeente, in samenwerking met de Stichting Leergeld, voor een betrouwbare fiets als een kind elders zijn studie moet volgen. De Stichting stelt dan een voucher ter beschikking van 500 euro om een goed bruikbare fiets aan te schaffen. We blijven ook de komende tijd verbinding zoeken met Losserse ondernemers. Een klein gebaar kan heel groot zijn voor onze kinderen”. We zijn facilitair voor de gemeente bij het uitdelen van fashioncheques. Wij zorgen ervoor dat die cheques op de goede plek terecht komen. Wij proberen zoveel mogelijk bekend te zijn onder onze doelgroep. We doen dit onder andere via de sociale media zoals facebook en Instagram Maar we hebben uiteraard ook een site waarin alles te vinden is over wat wij doen en hoe je eventueel in aanmerking komt voor onze diensten. https://www.leergeldlosser.nl

Is de missie van de Stichting Leergeld Losser. De Stichting richt zich op kinderen uit gezinnen met geldzorgen. Deze kinderen dreigen door de financiële situatie buiten de boot te vallen als het gaat om binnen- en buitenschoolse activiteiten. Zij zet zich in voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 18 jaar. De missie is dat elk kind kan meedoen. Want nu meedoen is later meetellen in de maatschappij. Het kan hier gaan om schoolspullen, muziekles of een lidmaatschap bij een sportvereniging of een fiets. Wij bieden de kinderen een opstapje, waardoor ze toch deel kunnen nemen, kennis kunnen opdoen en vaardigheden kunnen ontwikkelen.

En daar is geld voor nodig

In de gemeente Losser maken bijna 400 kinderen uit 168 gezinnen gebruik van de diensten van de Stichting. Vermoedelijk is het aantal kinderen dat in aanmerking komt voor de hulp van de Stichting hoger, maar niet iedereen meldt zich aan. De bestuursleden Joyce Bagchus, algemene beleidszaken, en Frans Coehorst, secretaris, van de Stichting waren vrijdagmiddag op bezoek bij Managing Director Peter Heijink van Wouter Witzel op de Pol in Losser. Het doel van het bezoek was om hun dank namens de Stichting uit te brengen aan Wouter Witzel Valve Technology. Het bedrijf heeft namelijk drie jaar lang een bedrag van 1000 euro gedoneerd aan de Stichting. Ze brachten een prachtige ingelijste poster mee en overhandigden deze aan Peter.

Maatschappelijk Verantwoordelijk Ondernemen (MVO)

Maatschappelijk Verantwoordelijk Ondernemen is van toenemend belang. Wouter Witzel Eurovalve is hier de afgelopen jaren mee geconfronteerd. In de afgelopen jaren zijn dan ook bewust en onbewust stappen gezet in het Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. Het managementsysteem is in 2017 en 2018 al ingericht met MVO.”: zegt Peter Heijink. “Al geruime tijd hebben een aantal MVO-zaken onze aandacht en focus richting leveranciers, zoals kinderarbeid en het uitbannen van gevaarlijke materialen voor het menselijk welzijn. MVO houdt veel in. Ook dat we kijken naar onze directe omgeving en meewerken aan projecten zoals de Stichting Leergeld Losser die uitvoert. Binnen dit bedrijf vinden wij het belangrijk dat alle kinderen in de gelegenheid worden gesteld om volledig onderwijs te kunnen volgen. Dit project is nu afgelopen, maar ik acht het niet uitgesloten om dit weer in ons beleid op te nemen zodat er nog enkele jaren van donatie kunnen volgen. Ik ga hierover binnen het management in overleg.”

Blij om dit te horen

Joyce Bagchus en Frans Coehorst zijn blij dit te horen en zeggen hier onder andere het volgende over: “Het is zo fijn dat bedrijven in Losser met ons mee willen denken en werken. Wouter Witzel is één van die bedrijven, maar gelukkig zijn er meer die dit doen Zo zorgen alle rijwielhandelaren in onze gemeente, in samenwerking met de Stichting Leergeld, voor een betrouwbare fiets als een kind elders zijn studie moet volgen. De Stichting stelt dan een voucher ter beschikking van 500 euro om een goed bruikbare fiets aan te schaffen. We blijven ook de komende tijd verbinding zoeken met Losserse ondernemers. Een klein gebaar kan heel groot zijn voor onze kinderen”. We zijn facilitair voor de gemeente bij het uitdelen van fashioncheques. Wij zorgen ervoor dat die cheques op de goede plek terecht komen. Wij proberen zoveel mogelijk bekend te zijn onder onze doelgroep. We doen dit onder andere via de sociale media zoals facebook en Instagram Maar we hebben uiteraard ook een site waarin alles te vinden is over wat wij doen en hoe je eventueel in aanmerking komt voor onze diensten. https://www.leergeldlosser.nl

afbeelding van Sietse Smit

Door: Sietse Smit

Redacteur, schrijver en regisseur.