Nieuws & Agenda

Toegankelijke winkels en restaurants beter te vinden

Hoe breed is de voordeur? Zijn er opstapjes? Zijn de letters van de winkel goed leesbaar? Dat zijn allemaal vragen waar de experts van de organisatie Ongehinderd op letten. Samen met Jeanette Davina, rolstoelgebruiker uit onze gemeente, hebben zij in beeld gebracht hoe toegankelijk onze winkels en restaurants zijn voor mensen met een beperking. Met het doel dat inwoners en bezoekers met de ‘MKB toegankelijke route’ kunnen zien waar zij een ongehinderd bezoek kunnen brengen.

Toegankelijkheidsonderzoek
De organisatie Ongehinderd brengt met de MKB toegankelijke routes in kaart hoe toegankelijk organisaties in Nederland zijn. Sinds kort is ook gemeente Losser in de app te vinden. Alle restaurants en winkels die in de app staan, hebben meegewerkt aan een toegankelijkheidsonderzoek van Ongehinderd.  Eén van de winkels is Peter’s Wooncomfort in Losser. Zijn winkel blijkt bijvoorbeeld heel toegankelijk te zijn voor mensen met een beperking. In de app staat onder andere over Peter’s woonwinkel: ‘De entree is zichtbaar vanaf de dichtstbijzijnde openbare weg en herkenbaar door het huisnummer of de locatienaam. De letters zijn groot en leesbaar. De deur is breed genoeg voor een rolstoel of rollator, namelijk 90 cm breed.’

Meerwaarde van de app
Jeanette Davina, ervaringsdeskundige uit Losser, heeft de afgelopen tijd ondernemers benaderd met de vraag of ze deel willen nemen aan de MKB toegankelijke route. Jeanette: “Ik heb nu Losser grotendeels gehad en ga de komende tijd langs bij ondernemers in het buitengebied en de andere dorpskernen van onze gemeente. Voor mij als rolstoelgebruiker, maar ook voor mensen met een rollator of mensen met een audio- of visuele beperking is de app echt van meerwaarde. Eerder ging ik bijvoorbeeld weleens met mijn dochter ergens winkelen. En dan zag ik pas bij aankomst dat deze winkel een trap had. Dan moest ik buiten blijven. Met deze app kan ik van te voren zien of ik ergens wel of niet makkelijk naartoe kan. En ook of er bijvoorbeeld een grotere paskamer of invalidetoilet is.”

Meld je ook aan voor de route
Wethouder Marian Oosterbroek bracht dinsdag samen met Jeanette Davina een bezoek aan Peters’ woonwinkel om hem persoonlijk te bedanken voor zijn deelname. Wethouder Oosterbroek: “Wat fantastisch dat zoveel winkels en restaurants hebben meegewerkt aan dit onderzoek. Wij vinden het belangrijk dat iedereen in onze gemeente mee kan doen. En het gevoel heeft erbij te horen. Ik nodig alle ondernemers die nog niet hebben meegedaan aan het onderzoek dan ook van harte uit om zich ook aan te melden. Ook als je misschien nog niet zo toegankelijk bent. De experts geven ook handige tips hoe je met een kleine verandering de toegankelijkheid al verbetert.

  • Download de app “ongehinderd” in de App- of Playstore. Typ bij ‘zoeken’ Losser in. U vindt dan de MKB toegankelijke winkel route en de MKB toegankelijke horeca route in Losser.
  • Ondernemers uit gemeente Losser die een toegankelijkheidsonderzoek willen laten doen, mogen contact opnemen met Jeanette Davina via jeanette.davina@gmail.com

Hoe breed is de voordeur? Zijn er opstapjes? Zijn de letters van de winkel goed leesbaar? Dat zijn allemaal vragen waar de experts van de organisatie Ongehinderd op letten. Samen met Jeanette Davina, rolstoelgebruiker uit onze gemeente, hebben zij in beeld gebracht hoe toegankelijk onze winkels en restaurants zijn voor mensen met een beperking. Met het doel dat inwoners en bezoekers met de ‘MKB toegankelijke route’ kunnen zien waar zij een ongehinderd bezoek kunnen brengen.

Toegankelijkheidsonderzoek
De organisatie Ongehinderd brengt met de MKB toegankelijke routes in kaart hoe toegankelijk organisaties in Nederland zijn. Sinds kort is ook gemeente Losser in de app te vinden. Alle restaurants en winkels die in de app staan, hebben meegewerkt aan een toegankelijkheidsonderzoek van Ongehinderd.  Eén van de winkels is Peter’s Wooncomfort in Losser. Zijn winkel blijkt bijvoorbeeld heel toegankelijk te zijn voor mensen met een beperking. In de app staat onder andere over Peter’s woonwinkel: ‘De entree is zichtbaar vanaf de dichtstbijzijnde openbare weg en herkenbaar door het huisnummer of de locatienaam. De letters zijn groot en leesbaar. De deur is breed genoeg voor een rolstoel of rollator, namelijk 90 cm breed.’

Meerwaarde van de app
Jeanette Davina, ervaringsdeskundige uit Losser, heeft de afgelopen tijd ondernemers benaderd met de vraag of ze deel willen nemen aan de MKB toegankelijke route. Jeanette: “Ik heb nu Losser grotendeels gehad en ga de komende tijd langs bij ondernemers in het buitengebied en de andere dorpskernen van onze gemeente. Voor mij als rolstoelgebruiker, maar ook voor mensen met een rollator of mensen met een audio- of visuele beperking is de app echt van meerwaarde. Eerder ging ik bijvoorbeeld weleens met mijn dochter ergens winkelen. En dan zag ik pas bij aankomst dat deze winkel een trap had. Dan moest ik buiten blijven. Met deze app kan ik van te voren zien of ik ergens wel of niet makkelijk naartoe kan. En ook of er bijvoorbeeld een grotere paskamer of invalidetoilet is.”

Meld je ook aan voor de route
Wethouder Marian Oosterbroek bracht dinsdag samen met Jeanette Davina een bezoek aan Peters’ woonwinkel om hem persoonlijk te bedanken voor zijn deelname. Wethouder Oosterbroek: “Wat fantastisch dat zoveel winkels en restaurants hebben meegewerkt aan dit onderzoek. Wij vinden het belangrijk dat iedereen in onze gemeente mee kan doen. En het gevoel heeft erbij te horen. Ik nodig alle ondernemers die nog niet hebben meegedaan aan het onderzoek dan ook van harte uit om zich ook aan te melden. Ook als je misschien nog niet zo toegankelijk bent. De experts geven ook handige tips hoe je met een kleine verandering de toegankelijkheid al verbetert.

  • Download de app “ongehinderd” in de App- of Playstore. Typ bij ‘zoeken’ Losser in. U vindt dan de MKB toegankelijke winkel route en de MKB toegankelijke horeca route in Losser.
  • Ondernemers uit gemeente Losser die een toegankelijkheidsonderzoek willen laten doen, mogen contact opnemen met Jeanette Davina via jeanette.davina@gmail.com

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser